Košík 0 Kč
Celková cena:
0 Kč
Počet produktů:
K pokladně Košík je prázdný Zboží v košíku
  27.02.2021

  O Gejmlišácích

   

  Mnoho dětí má docela dobrou anglickou slovní zásobu. Znají spousty užitečných podstatných jmen, zájmen i sloves, přesto vytvořit kloudnou anglickou větu je problém. Autorka karetních her Gamelish reagovala na tento problém a vytvořila několik sad her, které si s tím dokáží poradit.

  Kvarteta (Talking about...) se dají hrát jen tak, že se hráči hezky anglicky zeptají, zda někdo ze spoluhráčů nemá chybějící kartu ze sady. Např.:

  - Do you have wild animals?

  - Yes, I  do.

  - Do you have a deer?

  Pakliže je kladení jednoduchých otázek "do you have" nacvičeno, lze použít různé obměny, např.: I need..., I would like to have..., I must have... a dokonce třeba "I would be happy to have..."

  Hry mají silný prvek opakování, které je při učení jazyka nutné, nicméně se nejedná o bezduchý dril. Z toho důvodu jsou hry velmi vhodné i pro děti se SPU, které musí opakovat a cvičit ještě o něco více.

  Nejoblíbenější jsou hry se zvířátky, jídlem a také částmi těla. Zde je krásné pozorovat, jak se děti rychle dostanou od koktání otázek až ke skutečnému porozumění a k výbuchům smíchu třeba u otázky: "Do you have dirty feet?"

  Hry řady Asking right jsou založeny na procvičování kladení otázek a tvoření odpovědí ve správném gramatickém čase. Opět je zde silný prvek opakování, kdy se dětem do paměti ukládají správné vzorce. Tyto hry se pro začátek dají hrát tak, že se volně rozloží na stole a děti hledají správné páry. Obrázky jim k tomu pomohou. Lze pak pak diskutovat o rozdílech mezi otázkami, které znějí velmi podobně (Where were you? - Where are you?). Hry se opět velmi hodí pro práci s dětmi se SPU, a to jak ve skupině, tak individuálně.

  Hry řady Reading right jsou docela unikátní. Her na procvičování fonematických skupin totiž není mnoho. Dají se hrát jako oblíbené kvarteto, jako hra na rýmy anebo je lze použít pro individuální práci se žákem a prohloubit tak pochopení zákonitostí anglické výslovnosti.

  Hry jsou především určeny pro hraní ve skupině 3-10 hráčů, ale dají se použít i při online hodinách. Potřebujete-li inspiraci, rádi přijedeme do Vaší školy a předvedeme, tj. zahrajeme si.

   

  Souhlas s použitím souborů cookies

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Další informace
  Souhlasím s použitím všech souborů cookies.
  Odmítnout, využívat pouze technické cookies.

  Opravdu chcete vyprázdnit košík?